سیانوباکتری ها

تصویری میکروسکوپی از سیانوباکتری ها

محتوای آموزشی کاملا رایگان در وبسایت درسینوفن

تصویر زیر ، سیانوباکتری‌ها هستند که به نام سیانوفیتا نیز شناخته می‌شوند که در زیر میکروسکوپ آنرا مشاهده میکنید، گروهی متشکل از باکتری‌های فتوسنتزی آزاد و پلاستیدهای درون همزیستی، زیرگروه گلئومارگاریتا، که در برخی از یوکاریوت‌ها وجود دارند.

آنها معمولاً انرژی خود را از طریق فتوسنتز اکسیژنی به دست می آورند. گاز اکسیژن موجود در اتمسفر زمین توسط سیانوباکترهای این شاخه، چه به صورت باکتری های آزاد و چه به صورت پلاستیدهای درون همزیستی تولید می شود.

سیانوباکتری ها - تصویر میکروسکوپی از سیانوباکتر ها
سیانوباکتری ها – تصویر میکروسکوپی

نام سیانوباکتری ها از رنگ باکتری ها گرفته شده است. سیانوباکتری ها که پروکاریوت هستند، “جلبک سبز آبی” نیز نامیده می شوند، اگرچه برخی گیاه شناسان مدرن، اصطلاح جلبک را به یوکاریوت ها محدود می کنند. به نظر می رسد سیانوباکتری ها از آب شیرین یا یک محیط زمینی منشا گرفته باشند.


خوشحال میشیم تا نظرتون رو درباره این پست برامون کامنت کنید. همچنین میتونید ما رو در صفحات مجازی سایر پلتفرم ها هم دنبال کنید.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار ، مقالات و دوره های سایت میتوانید در خبرنامه پیامکی ما ثبت نام کنید.


مقالات مرتبط

همه چیز درباره میتوز (رشتمان) و مراحل آن که باید برای کنکور بدانید

توضیح کامل مرحله تقسیم یاخته میتوز و محاسبه عدد فام تنی در تمامی مراحل آن را بررسی کردیم. میتوز یا رشتمان شامل مراحل پروفاز ، پرومتافاز ، متافاز ، آنافاز و تلوفاز میباشد. همراه ما باشید …

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جمع دانش آموزای درسینوفن در یوتیوب دویست نفری شد! بی معطلی شما هم به جمع ما اضافه شو... 😍❤️بریم چنل یوتیوب
+
Darsinofen Online Teaching پیشنهاد میکنیم اعلان درسینوفن را روی سیستم خود فعال کنید و آخرین اطلاع رسانی های مهم را دریافت کنید.
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها