سوالات متدوال مدرسان

درسینوفن فضایی را برای مدرسین مهیا کرده که میتوانند براحتی از طریق پنل کاربری خود درخواست مدرس را ارسال کنند تا پنل مدرسین برای آنها فعال گردد. از طریق پنل کاربری هم میتوانید دوره های خود را تعریف کنید. همچنین میتوانید فایل های دوره خود را از طریق پنل مدرسی که برای شما فعال میگردد، ارسال کنید.

درسینوفن تنها بستر عرضهٔ محتوا است و تولیدکننده را در فروش آن سهیم می‌کند. درسینوفن برای محتوای رایگان هیچ مبلغی را از تولیدکننده دریافت نخواهد کرد و همواره بازاریابی را بر روی محتوا انجام خواهد داد. اگر محتوا خریدنی (برای فروش) باشد و به‌صورت انحصاری در درسینوفن قرار داده شود، ٪۷۰ از فروش به تولیدکننده تقدیم می‌گردد. درسینوفن محتوا را به هیچ‌وجه نمی‌خرد و دستمزد نمی‌پردازد.

ارزش گذاری محتوای تولیدکنندگان بر عهدهٔ خود آنها است. اما درسینوفن بر اساس معیارهای مختلف رشد بازار و قیمت‌های رقابتی، بازهٔ قیمت را به تولید‌کننده پیشنهاد خواهد داد. تولیدکننده می‌تواند بر اساس تشخیص و سیاست‌های رقابتی خود، قیمت نهایی را مشخص کند.

در پنل درسینوفن لیست کاملی از فروش، درآمد، میزان بازخورد، و تعداد شرکت‌کنندگان در اختیار شما قرار می‌گیرد تا در تولید آموزش‌های بهتر به شما کمک کند. در صورتی که مبلغ حساب شما بیشتر از 25 هزارتومان باشد، در هر زمانی که مایل بودید می‌توانید درخواست تسویه حساب خودتان را بدهید. درسینوفن در روز چهارشنبه و پنج شنبه هر هفته به درخواست‌های تسویه رسیدگی می‌کند و ظرف مدت ۷۲ ساعت از پایان وقت اداری مبلغ مورد درخواست به حساب اساتید واریز خواهد شد.

 • نرم افزار Camtasia نرم‌افزار مناسبی برای ضبط و ادیت ویدئوهای آموزشی است و به شما این امکان را می‌دهد که در صورت نیاز، صدا و تصویر را به صورت جداگانه با نرم‌افزارهای مختلف ضبط کرده و وارد این نرم افزار کنید. پیشنهاد می‌کنیم آموزش ضبط ویدئوی آموزشی توسط کمتاسیا را ببینید تا بتوانید آموزش باکیفیت‌تری تولید کنید.
 • قطع اسلاید هایی که به شما داده شده با نسبت 16:9 است. دقت کنید که هنگام ضبط با پاورپوینت حتما از قطع 16:9 استفاده کنید.
 • از آنجا که ممکن است طراحی فایل‌ها به روز شود، دقت کنید که حتما از به‌روزترین اسلایدها استفاده کنید.
 • اندازه تصویر در ویدئوی آموزشی باید به گونه‌ای باشد که کاربر بتواند به راحتی جزئیات تصویر را مشاهده و آموزش را دنبال کند. پشنهاد درسینوفن (1280×720)HD است.
 • ترجیحا از بزرگنمایی تصاویر بی‌کیفیت خودداری کنید چراکه تصویر را پیکسلی نشان داده و تجربهٔ مناسبی را برای کاربران ایجاد نمی‌کند.
 • درسینوفن محتوای آموزشی را به نام خود شما منتشر می‌کند و شما مي‌توانيد در پروفايل درسینوفن و همین‌طور اسلاید دوره که در اختیار شما قرار می‌گیرد، رزومهٔ کاری، لینک شبکه‌های اجتماعی و وب سایت شخصي خودتان را قرار بدهید. بنابراین نیازی نیست درون محتوای ویدئویی تبلیغات کنید، یا چهرهٔ خودتان را در فیلم قرار بدهید یا زیرنویس و واترمارک در آموزش بگذارید. البته این به معنای آن نیست که نیازی به معرفی خودتان نیست.
 • صدای رسا و با کیفیت یکی از مهمترین ویژگی‌های ویدئوهای آموزشی است. کاربران دوست دارند صدایی که می‌شوند بدون نویز باشد و نسبت به صدای بی‌کیفیت واکنش منفی نشان می‌دهند.
 • برای صدای خوب، الزاما نیازی به میکروفون گران‌قیمت ندارید. بلکه برای مطمئن شدن از کیفیت صدا، حتما قبل از ضبط با سیستم‌ها، تنظیمات و میکروفون‌های مختلف صدای خود را تست کنید.
 • در آموزش های خودتون از موسیقی استفاده نکنید.
 • در صورت استفاده از موزیک حتما به این نکته توجه کنید که صدای موزیک مانع شنیده شدن صدای شما نشود و همچنین موزیک انتخابی متناسب با موضوع و شیوهٔ ارائهٔ شما باشد.
 • لطفا قبل از ضبط حتما چندین بار تمرین کنید تا مطالب را بتوانید به خوبی و بدون تپق زدن انتقال بدهید، چرا که کاربران دوست دارند مدرس کاملا به مبحث مسلط باشد. وقتی تولیدکننده برای به خاطر آوردن چیزی فکر کند، کاربر این موضوع را به حساب عدم تسلط کافی برای انتقال محتوا می‌گذارد.
 • یکی از مهمترین وجوه تمایز تولیدکنندگان، بیان خوب و انتقال مناسب محتوا به کاربران است. تولیدکنندگان باید به موضوع آموزشی خود تسلط داشته باشند و بتوانند به راحتی آن را به کاربران خود منتقل کنند. تلفظ صحیح کلمات فارسی و انگلیسی نیز در بیان تاثیر مستقیم داشته و در انتقال مناسب و صحیح محتوا به کاربران نقش مهمی دارد.
 • برای اینکه کاربران بیشتر با شما و محتوای ارتباط برقرار کنند، بهتر است که با انرژی صحبت کنید.
 • یکی از ویژگی‌های مهم ویدئوهای آموزشی، مسئله ضرباهنگ یا بی‌وقفه بودن(Non-Stop) انتقال اطلاعات است، بنابراین بهتر است برای رضایت کاربران از اتلاف زمان آنها خودداری کنید. به عنوان مثال اتلاف زمان برای پیدا کردن عکس و نوشته.
 • شما می‌توانید قبل از ضبط، فایل‌های مورد نیاز آموزش را در یک فولدر نگهداری کنید تا در صورت نیاز به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید.
 • از صحبت زیاد و بدون حرکت در یک اسلاید خودداری کنید چرا که یکی از وجوه تمایز ویدئو و کتاب، انتقال مفاهیم از طریق حافظه بصری است.
 • نیازی به موشن گرافیک و جلوه‌های بصری خاصی نیست و با انیمیشن‌های پاورپوینت و نشان دادن تصاویر مربوط می‌شود مفاهیم را بهتر انتقال داد.
 • از آنجا که محتوای شما به نام خودتان در درسینوفن منتشر می‌شود، بنابراین محتوا تأثیر مستقیم در برندینگ شما و معرفی‌تان به دیگران دارد، و در نتیجه محتوای باکیفیت از فروش بهتری برخوردار خواهد شد.

ویدئوی معرفی مناسب، به کاربران کمک می‌کند تا با اعتماد بیشتری محتوای شما را برای یادگیری انتخاب نمایند.

 • ویدئوی معرفی شامل توضیحاتی در مورد اطلاعاتی است که در این دوره به کاربران انتقال داده می‌شود.
 • برای ترغیب کاربران به مشاهدهٔ ویدئوی معرفی شما، توصیه می‌کنیم ویدئوی معرفی شما حداکثر سه دقیقه باشد.
 • موضوعاتی که بهتر است در ویدئوی معرفی به آن اشاره کنید شامل موارد زیر می‌شود:
  • معرفی مدرس
  • سابقه (در صورت تمایل)
  • موضوع دوره و موضوعاتی که در دوره به آن اشاره خواهد شد
  • این دوره برای چه کسانی مناسب است
  • پیش نیاز دوره چیست
  • در انتها کاربران چه چیزی را یاد می‌گیرند
 • کاربران ویدئوهای کوتاه و گام‌به‌گام را راحت‌تر دنبال می‌کنند. بنابراین جهت انتقال بهتر مفاهیم و یادگیری بهتر کاربران، توصیه می‌شود دوره آموزشی خود را به انتخاب خودتان، به بخش‌های کوچک چند دقیقه‌ای تقسیم کنید. بهترین زمان برای هر ویدیو کمتر از ۷ دقیقه است، مگر آنکه مبحث در این زمان نگنجد. اگر ویدیوی شما بلندتر از این زمان شد سعی کنید ضرباهنگ آن را حفظ کنید تا کسل‌کننده نشود و حواس یادگیرنده پرت نشود. ویدئوهای کوتاه، تأثیر زیادی در سهولت یادگیری و حفظ توجه و تمرکز کاربر دارد و مسیر آموزش را به روشنی برای کاربران مشخص می‌کند.
 • فایدهٔ دیگر تقسیم آموزش به ویدئوهای کوتاه این است که باعث می‌شود موضوعات در ویدئوهای مجزا قرار بگیرد و به کاربران کمک می‌کند که راحت‌تر موضوعی که دنبالش هستند را پیدا کنند. این کار یادگیری کاربر را راحت‌تر می‌کند.
 • انتخاب موضوعاتی که کمتر یا به صورت سطحی در مورد آن در کتاب ها یا اینترنت صحبت شده، می‌تواند یکی از رموز موفقیت ویدئوی آموزشی شما باشد.

سوالات متدوال فراگیران

درسینوفن فضایی را برای فراگیران مهیا کرده که میتوانند براحتی سوالات و اشکالات درسی خود را مطرح کنند و در کمترین زمان ممکن پاسخ آن را به طور کامل دریافت کنند. برای حل مشکلات درسی میتوانید در صفحه دوره مدرس بصورت دیدگاه یا کامنت سوالتون رو مطرح کنید و در کمترین زمان ممکن پاسختون رو دریافت کنید.همچنین در پنل کاربری خود میتوانید از بخش تیکت ، با مدرس دوره خود در ارتباط باشید و سوالاتتون رو بصورت تخصصی ازش سوال کنید.

شما میتوانید در کمتر از یک دقیقه حساب کاربری خود را ثبت کنید و پنل کاربری خود را داشته باشید. سپس میتوانید براحتی در دوره ها و کلاس های درسینوفن ثبت نام کنید.

پس از خرید دوره در پنل کاربریتان در بخش دانلود ها دوره ای که خریداری کرده اید را میتوانید مشاهده کهید که در زیر تصویر آن دو دکمه وجود دارد ، با زدن روی مشاهده آنلاین میتوانید آموزش را بصورت آنلاین مشاهده کنید. همچنین دکمه دیگری وجود دارد که میتوانید محتویات دوره را یکجا یا جلسه به جلسه دانلود کنید.

در درسینوفن هر دوره قانون خاص خود را دارد ، اما به طور کلی تمامی دوره هایی که در درسینوفن منتشر میشوند، دارای ضمانت و گارانتی عودت وجه هستند اما مدت زمان اعتبار ضمانت نامه دوره ها میتواند متفاوت باشد.

درسینوفن برای فراگیرانی که در نقاط محروم که دسترسی اینترنت پر سرعت برایشان مشکل است هم امکانی را مهیا کرده است تا دوره های خاص بصورت پکیج DVD برای فراگیر ارسال گردد. هزینه حمل و نقل و مدت زمان رسیدن محصول بدست فراگیر ممکن است بر اساس موقعیت مسکونی فراگیر متفاوت باشد.

مشاوره تحصیلی رایگان با ظرفیت محدود تنها تا 31 شهریور 1400 !!!بزن بریم 🚀
+ +