آخرین هواپیمای بوئینگ 747 ساخته شد؛ پایان یک عمر عظمت

آخرین هواپیمای بوئینگ 747 ساخته شد
محتوای آموزشی کاملا رایگان در وبسایت درسینوفن

بوئینگ 747 صنعت را متحول کرد و امکانات رفاهی مجلل و پروازهای طولانی بدون توقف را برای بسیاری از مردم به ارمغان آورد. با درسینوفن همراه باشید تا با بوئینگ 747 آشنا شوید.

آخرین بوئینگ 747
آخرین بوئینگ 747، یک هواپیمای باری به مقصد اطلس ایر، در جریان رویدادی در تاسیسات این شرکت در واشنگتن، روز سه شنبه مشاهده شد.

این هواپیما با طراحی بسیار بزرگ و زیبا، صنعت را متحول کرد و امکانات مجلل و پروازهای طولانی مدت بدون توقف را برای بسیاری از مردم به ارمغان آورد. اما دوران حکمرانی 747 قدرتمند به پایان رسیده است. به گفته‌ی بوئینگ پس از 54 سال این هواپیما از خط تولید خارج شد.

کیم اسمیت، معاون رئیس و مدیر کل برنامه‌های 747 و 767 بوئینگ، ضمن اعلام پایان تولید این هواپیما، گفت: بیش از نیم قرن، ده‌ها هزار کارمند متخصصِ بوئینگ این هواپیمای باشکوه و عظیم را طراحی کرده و ساخته‌اند که واقعاً جهان را تغییر داده است.

بوئینگ می‌گوید از زمانی که تولید 747 در سال 1967 آغاز شد، 1574 فروند از این هواپیما ساخته شده است. در ژانویه 1970 بود که Pan Am (شرکت اصلی ترابری هوایی آمریکا) از یک 747 برای پرواز از نیویورک به لندن شروع به حمل مسافران تجاری کرد.

هواپیمای عظیمی که جهان را کوچک کرد

747 در نمایشگاه هوایی پاریس در سال 1969 موفق ظاهر شد و بیش از چندین شرکت هواپیمایی برای راه‌اندازی این هواپیما به رقابت پرداختند و مسافران را با وعده آسایش و بردِ بی‌سابقه‌ی 747 جذب می‌کردند.

تا پایان سال 1971، خطوط هوایی بین‌المللی از جمله ایر کانادا، ایر ایندیا و ژاپن ایرلاینز از این هواپیما استفاده می‌کردند.

این هواپیمای بزرگ به عنوان یک برگ برنده برای مسافران طبقه متوسط تبلیغ می‌شد، با این ایده که اگر شرکت‌های هواپیمایی بتوانند تعداد بیشتری را در یک پرواز جا دهند، قیمت‌های خطوط هوایی مقرون به صرفه‌تر می‌شود.

اما این ذهنیت در سال‌های بعد تغییر کرد، زیرا صنعت هوانوردی ترجیح روبه‌رشدی را برای هواپیماهای کوچک‌تر و کم‌مصرف‌تر و تمرکز کمتر بر پروازهای شلوغ دید.

این هواپیما دارای محل استراحت و صفحه نمایش‌هایی برای تماشای فیلم بود

فضای داخلی گسترده بوئینگ 747 بارها و بارها با یک اتاق نشیمن با صندلی‌های راحتی بزرگ مقایسه شده بود.

تبلیغات Pan Am مربوط به آن دوران اولیه نشان می‌دهد که بخش اقتصادی هواپیما شامل سه فضا مانند اتاق نشیمن است که هر کدام دارای سیستم تماشای فیلم هستند. به گفته شرکت هواپیمایی، حضور در بوئینگ 747 مانند بودن در یک کشتی کروز بود.

آخرین بوئینگ 747 ساخته شد

برای حمل مسافر و بار طراحی شده بود

آخرین 747 که از کارخانه مونتاژ بوئینگ در اورت، واشینگتن بیرون آمد، یک هواپیمای باری است که توسط Kuehne+Nagel، _یک شرکت حمل و نقل و تدارکات_ مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این ممکن است برای یک هواپیمای افسانه‌ای پایانی عجیب به نظر برسد. با این حال، شرکت بوئینگ هنگام طراحی 747 جدید، حمل محموله را در نظر داشت، از جمله قابلیت‌های جدید، توانایی حمل محموله در دماغه هواپیما است (به شکل گرد ساخته شد).

آخرین بوئینگ 747

این هواپیما آنقدر عظیم بود که برای ساخت آن، بوئینگ مجبور شد یک کارخانه مونتاژ جدید 200 میلیون فوت در اورت واشنگتن بسازد.

هیچ هواپیمای 747 دیگری ساخته نخواهد شد، اما بوئینگ خاطرنشان می‌کند که آن‌ها همچنان به پروازهای خود در زمینه حمل بار ادامه خواهند داد. شرکت بوئینگ گفت: «ما مفتخریم که این هواپیما برای سال‌های آینده به پرواز در سراسر جهان ادامه خواهد داد.»

برای اطلاع از جدیدترین اخبار ، مقالات و دوره های سایت میتوانید در خبرنامه پیامکی ما ثبت نام کنید.


مقالات مرتبط

5 راهکار طلایی انتخاب رشته – چگونه از دفترچه انتخاب رشته به درستی استفاده کنیم؟

انتخاب رشته کنکور میتواند حتی از خود کنکور هم مهم تر باشد ، بنابراین ما 5 گام طلایی برای انتخاب رشته و استفاده از دفترچه انتخاب رشته را برای شما در این پست ذکر کردیم.

عملکرد گلبول های سفید در بدن انسان + تصویر

گلبول های سفید بخشی از سیستم ایمنی بدن شما هستند که از بدن شما در برابر عفونت محافظت می کنند. این سلول‌ها در جریان خون و بافت‌های شما گردش می‌کنند تا با حمله به هر ارگانیسم ناشناخته‌ای که سبب بیماری یا آسیب به بدن شما می‌شود، پاسخ دهند. در ادامه مقاله عملکرد گلبول های سفید، همراه درسینوفن باشید.

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نرم افزار درسینوفن پیشنهاد میکنیم اعلان درسینوفن را روی سیستم خود فعال کنید و آخرین اطلاع رسانی های مهم را دریافت کنید.
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها