تغییرات کتاب درسی زیست شناسی در چاپ 1400 – 1401 + دانلود آخرین چاپ کتاب

تغییرات کتاب درسی زیست شناسی چاپ 1400 نسبت به سال 1399

در این پست قصد داریم درباره تغییرات کتاب درسی زیست شناسی در چاپ 1400 – 1401 را بررسی کنیم. تغییرات کتاب درسی زیست شناسی پایه های دهم ، یازدهم و دوازدهم در این پست بررسی خواهند شد.

یکی از دغدغه دانش آموزان خصوصا در این چند سال گذشته (از سال 97 تا کنون) در درس زیست شناسی تغییرات عمده کتاب درسی است. این تغییرات در سال های ابتدایی بسیار عمده و حتی در زمینه های علمی هم تغییراتی داشت که باعث شد چاپ های قبل از 97 عملا از چرخه علمی خارج شوند.

ابتدا در پست تغییرات کتاب درسی سال 1400 به بیان تغییرات کلی و ظاهری و سپس به تغییرات جزئی و علمی در هر سه پایه دهم ، یازدهم و دوازدهم میپردازیم. سپس به سوال اصلی شما دانش آموزان که آیا باید حتما بر اساس آخرین چاپ زیست شناسی را بخوانیم با نه؟ خواهیم پرداخت.

تغییرات کلی و ظاهری کتاب زیست شناسی در چاپ 1400 نسبت به سال 1399

در چاپ 1400 – 1401 ، کتاب درسی زیست شناسی دارای تغییراتی شد که میتواند تاثیر بسیار خوبی بر آموزش های آنلاین بگذارد. چرا؟ چون اولین تغییری که میتواند در آغاز شما را متعجب کند کیفیت تصاویر کتاب است و در چاپ 1400 دیگر اثری از تصاویر تار و بی کیفیت نیست و تصاویر به خوبی بهینه شدند.

😎 شاید بدردتون بخوره: مقایسه خیلی سبز با نشر الگو

تغییر دیگر این است که در آغاز هر فصل کد Qr قرار گرفته که لینکی به وبسایت رشد داده شده ، اما در حال حاضر صفحه ای خالی در سایت رشد را نمایش میده.  به نظر میرسد این قابلیت قرار است استفاده های خوبی از آن بشود. تغییرات ظاهری و کلی برای هر سه پایه انجام شده است.

(برای بزرگ نمایی میتوانید روی عکس کلیک کنید)

ـغییرات کتاب درسی چاپ 1400  چاپ 1399 کتاب درسی زیست شناسی

تصویراول مربوط به چاپ 1400 و تصویر دوم مربوط به سال 1399 میباشد.

جمع بندی

به طور کلی تغییرات کلی و ظاهری کتاب درسی زیست شناسی در سال 1400 به خوبی در سال جدید اعمال شده و میتواند به جنبه بصری کتاب جلوه حرفه ای تری را اضافه کند.

تغییرات جزیی و علمی کتاب زیست شناسی هر سه پایه دهم ، یازدهم و دوازدهم

این تغییرات در پایه دهم بسیار بیشتر به چشم میخورد تا پایه های یازدهم و دوازدهم ، به همین دلیل نمونه ای از تغییرات را در پایه دهم برای شما در تصویر آورده ایم.

تغییرات کتاب درسی تغییرات کتاب درسی زیست شناسی 1400

برای بزرگ نمایی میتوانید روی عکس کلیک کنید.

در تصویر دوم چاپ 1400 را میبینید که جزییات علمی تغییر عمده و مهمی نداشته و کمی شیوه گفتار مطالب تغییر کرده و رفع ابهام شده در بعضی از بخش های کتاب درسی.

به طور کلی تغییرات این چنینی در سال دهم بیشتر به چشم میخورد و پایه های یازدهم و دوازدهم تغییرات بسیار کمتری را برخوردارند.

تغییرات دیده شده در کتاب چاپ جدید برای هر سه پایه تغییرات علمی مهم یا بنیادی نداشته و مطالب در همان چارچوب سال قبل گفته شده و مطالب بین فصل ها و… تغییری نکردند. (برخلاف سال 97 با 98)

سوال مهم اینکه برای کنکور 1401 باید چه کتابی را خواند یا ضرورتی دارد که حتما کتب چاپ جدید را مطالعه کنیم؟

در جواب بهتر است بگوییم به طور کلی دانش آموز باید حتما در سال تحصیلی که مشغول تحصیل است ، جدید ترین چاپ کتاب را مطالعه کند و از مطالعه کتب سال های قبل اجتناب کند. اما کنکوری هایی که باید سال 1401 کنکور بدهند باید برای زیست 3 از چاپ 1400 ، زیست 2 چاپ 1399 و زیست 1 چاپ 1398 را برای کنکور مطالعه کنند و با توجه به تغییراتی که انجام شده در کتاب ها ، نیازی نیست که از کتاب های چاپ 1400 برای پایه استفاده کنند و میتوانند از کتاب های قدیمی دوره خودشان برای کنکور استفاده کنند.

برای سایر دانش آموزان اینطور نیست و باید بعنوان مثال دانش آموزان یازدهم ورودی مهر 1400 ، حتما از زیست شناسی 2 چاپ 1400 برای یادگیری و کنکور دو سال بعد خود استفاده کنند.

در کامنت ها بهمون بگید که چه تغییراتی در کتاب درسی براتون جالب بوده؟ ما رو در اینستاگرام و آپارات هم دنبال کنید.


برای دانلود کتاب های درسی زیست چاپ 1400 و 1399 میتوانید از لینک های زیر استفاده کنید:

چاپ 1400 : پایه دهم | پایه یازدهم | پایه دوازدهم 

چاپ 1399 : پایه دهم | پایه یازدهم | پایه دوازدهم


 

برای اطلاع از جدیدترین اخبار ، مقالات و دوره های سایت میتوانید در خبرنامه پیامکی ما ثبت نام کنید.


امیرحسین قنبرنژاد

مدرس زیست شناسی و طراح تست زیست شناسی ، طراح وبسایت و عاشق تکنولوژی ، کارشناس دیجیتال مارکتینگ و کارشناس سئو ✔

مطالب مرتبط
راهنمای انتخاب رشته | 5 گام طلایی برای موفقیت در انتخاب رشته کنکور سراسری 8 دقیقه

5 راهکار طلایی انتخاب رشته – چگونه از دفترچه انتخاب رشته به درستی استفاده کنیم؟

امیرحسین قنبرنژاد

انتخاب رشته کنکور میتواند حتی از خود کنکور هم مهم تر باشد ، بنابراین ما 5 گام طلایی برای انتخاب رشته و استفاده از دفترچه انتخاب رشته را برای شما در این پست ذکر کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *