ژنتیک گیاهی | آموزش زیست شناسی جامع کنکور

ژنتیک گیاهی | آموزش زیست شناسی جامع کنکور | امیرحسین قنبرنژاد
محتوای آموزشی کاملا رایگان در وبسایت درسینوفن

در این ویدئو ، ابتدا نکات مهمی که درباره ویژگی های گیاهان باید بدانید را گفتیم و به بخش ژنتیک آنها اشاره کردیم. سپس به سراغ حل مثال هایی از ژنتیک گیاهی رفتیم که به نوعی هم مرور خواهید کرد و هم نکات مهم و روش های حل تستی و تشریحی را خواهید آموخت.

برای ژنتیک گیاهی چه نکاتی را باید مطالعه کنیم؟

ژنتیک گیاهی مبحث بسیار گسترده ای به شمار میرود. گستردگی این مطلب ، تمام مباحث گیاهی که در زیست شناسی دهم تا دوازدهم میخوانید را شامل میشود.

دانستن فرآیند تولید گامت و اسپرم و همچنین فرایند لقاح گیاهان (بصورت تک جنسی یا دو جنسی) و آشنایی با اندام تولید مثلی در گیاهان ، دارای اهمیت بسیار بالاییست.

پیشنهاد میکنم این پست رو هم مشاهده کنید : همه چیز درباره میتوز (رشتمان) و مراحل آن که باید برای کنکور بدانید

دانش آموزان باید بتوانند بخش های مختلف دانه ، بخش رویشی گیاه و بخش زایشی یعنی گل (در نهاندانگان) را به خوبی بشناسند تا بتوانند مسائل و سوالات مرتبط را نیز درک کنند.

این مباحث در فصل های آخر زیست دهم و زیست یازدهم و همچنین در فصل سوم زیست شناسی دوازدهم (مبحث انتقال اطلاعات در نسل ها) قرار گرفتند و یادگیری ژنتیک گیاهی منوط به تسلط به مطالب گفته شده میباشد.

روش حل مسائل ژنتیک گیاهی زیست شناسی

برای حل این مسائل که معمولا از نهان دانگان طرح میشود ، نیاز به حل مثال های متعددی دارید. در ویدئویی که در چنل درسینوفن قرار دادیم ، چند تیپ مختلف از سوالات را حل کردیم که میتواند شما را با ژنتیک گیاهی به خوبی آشنا سازد.

جدولی که در زیر آوردیم ، کمک میکند تا بتوانید انواع مختلف گیاهان را بررسی کنید و بدانید که برای محاسبه موارد مختلف مانند رویان ، آندوسپرم و … کدام عوامل نقش دارند.

ژنتیک گیاهی | زیست شناسی جامع کنکور | مدرس : امیرحسین قنبرنژاد
ژنتیک گیاهی | زیست شناسی جامع کنکور | مدرس : امیرحسین قنبرنژاد

لایک ، کامنت ، سابسکرایب و زنگوله اطلاع رسانی رو فراموش نکنید.
آموزش زیست شناسی کاملا رایگان به همراه سوالات تستی و تشریحی رو میتونید در سایت ما دانلود کنید.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار ، مقالات و دوره های سایت میتوانید در خبرنامه پیامکی ما ثبت نام کنید.

[farazsms]

مقالات مرتبط

همه چیز درباره میتوز (رشتمان) و مراحل آن که باید برای کنکور بدانید

توضیح کامل مرحله تقسیم یاخته میتوز و محاسبه عدد فام تنی در تمامی مراحل آن را بررسی کردیم. میتوز یا رشتمان شامل مراحل پروفاز ، پرومتافاز ، متافاز ، آنافاز و تلوفاز میباشد. همراه ما باشید …

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *